Bize yazın
facetweetinst

Yoga Journal Türkiye olarak, dergimizde sizlerden yoga pratiği ve felsefesiyle ilgili gelecek olan yazılara yer vermeyi çok isteriz. Bu çerçevede aşağıdaki konu başlıkları kapsamında bize Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.

1. Om. Dergimizin bu ilk bölümünde, 'bir yaşam biçimi olarak yoga' konusunu farklı açılardan ele almayı hedefliyoruz. Bu başlık altında yer vereceğimiz yazılar çoğunlukla 150 ile 400 kelime aralığında olacak.
2. İyi Beslenme. Yaklaşık 1400 kelimelik yazılardan oluşacak bu bölümümüzü doğal beslenme, sağlıklı ve şifalı yiyecekler, vejeterjan beslenme gibi ayırdık.
3. Yoga Kare. Dergimizin arka sayfasında yer alacak bu bölümde ise sizlerin yoga yaparken çekilmiş fotoğraflarınıza yer vermek istiyoruz. Bu bölüm için fotoğraflarınızı gönderirken lütfen fotoğrafın çekildiği yeri ve zamanı ve fotoğrafın hikayesini kısaca bizimle paylaşın.

Önemli not: Sizlerden gelen yazı ve fotoğrafları inceledikten sonra, yoğun çalışma tempomuz içinde sizlere her zaman geri dönemeyebiliriz. Yazınız ya da fotoğrafınızla ilgili olarak editörlerimiz sizinle en geç altı hafta içinde iletişime geçmediyse ne yazık ki yazı ya da fotoğrafınız dergimizde yer almayacak demektir.

Bizlere yazı ya da fotoğraf gönderirken lütfen dergimizin kapsam ve tarzını da göz önünde bulundurun, farklı sayılarımız inceleyin. Aklınızdaki yazıyı uygun olduğunu düşündüğünüz bölümün kelime sınırlarına uygun olacak şekilde hazırlayın.

Herhangi bir mevsimle ilgili bir yazı hazırlayacaksanız lütfen unutmayın en geç dört ay öncesinden içerik hazırlıklarımızı tamamlamış oluyoruz. Örnek vermek gerekirse; Ocak-Şubat sayımız için en geç Ağustos ayında yazınızın bizim elimize ulaşmış olması gerekiyor. Ayrıca lütfen, yazınızla ilgili kaynak ve referansları da yazınıza eklemeyi unutmayın.

Yoga kare bölümü dışındaki bölümler için göndereceğiniz yazıları lütfen ek olarak değil, e-posta mesajınızın içine kopyalayarak gönderin.

İlgi ve desteğiniz için şimdiden çok teşekkür ederiz...